Home Nieuws Duurzaam asfalt in Haaksbergen
Ecofalt duurzaam asfalt
17-10-2022
1 min. leestijd

Duurzaam asfalt in Haaksbergen

Bij het vernieuwen van het asfalt in onze gemeente maken we op enkele plekken gebruik van Ecofalt. Dit is een duurzaam alternatief voor normaal asfalt. Dit komt doordat er geen aardgas nodig is, er geen schadelijke uitstoot plaatsvindt en er geen CO2 uitstoot bij het productieproces is. Door het gebruik van dit asfalt besparen we dus veel aardgas en CO2 uitstoot, wat bijdraagt aan het verduurzamen van onze gemeente. Daarnaast bestaat 90% van het asfalt uit gerecycled puin van bijvoorbeeld gesloopte gebouwen of wegen. Zo kunnen we puin hergebruiken en hoeven we dus geen nieuwe materialen te gebruiken voor het maken van asfalt.

Heb jij het nieuwe asfalt al gezien? In Haaksbergen maken we op meerdere plekken gebruik van dit duurzame asfalt. Zo ligt dit asfalt al in de Mozartstraat, Beethovenstraat, Van Heemskerkstraat en de Chopinstraat. 

Meer weten over Ecofalt? Bezoek de websites van Ecofalt of van Abbink Boekelo (Ecofalt is een product van Abbink Boekelo).